Większości z nas dieta kojarzy się z okresem wyrzeczeń oraz trudnych do zaakceptowania zmian żywieniowych. Przyzwyczajeni jesteśmy do rezygnacji ze słodyczy oraz wielu innych elementów naszego jadłospisu, które lubimy. Oto kilka sposobów na odchudzanie, które zaskoczą nie jednego z nas.

Sprzątanie mieszkania

Tak, tak! Wielu z nas będzie zapewne zaskoczonych, ale pozbywanie się zbędnych kilogramów zależne jest nie tylko od jakości i ilości pokarmów, ale także od ruchu jaki wykonujemy w przeciągu każdego dnia. Regularne sprzątanie, odkurzanie, mycie naczyń oraz wiele innych czynności domowych, to również ruch. Podczas tych aktywności fizycznych skutecznie pozbywamy się kilokalorii, a wraz z nimi również kilogramów. Skutecznie nas to chroni przez paradontozą.

spirulina jak jest dobra na paradontozę

Mocno doprawiaj posiłki

Teoria jakoby przyprawy miały przyczyniać się do tycia, zostały już dawno obalone. Okazało się jednak, że doprawianie potraw na ostro sprawia, że jeszcze szybciej pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Warto jest korzystać w tym względzie z dobrodziejstw natury w postaci ostrej papryki, pieprzu, czosnku oraz wielu innych przypraw. Dzięki nim nie tylko jemy wolniej, ale także sprawiamy, że pokarm będzie szybciej trawiony dzięki pobudzeniu całego organizmu.

Żuj naturalną gumę i myj zęby naturalnymi pastami przeciw paradontozie bez fluoru.

Okazuje się, iż aromat miętowy sprawia, że mamy znacznie mniejszy apetyt. Żucie gumy pozwala na hamowanie wzmożonego uczucia głodu oraz sprawia, że zjemy mniej podczas posiłku. Mycie zębów po każdym posiłku, również skutecznie zniechęci nas do podjadania pomiędzy posiłkami, choćby ze względu na nieprzyjemny smak, jaki maja potrawy po zastosowaniu pasty do zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *